Find Behandler Jylland

6000-7990

Ina Hass
Klassisk Homøopat (RAB)
Kløften 20,
6200 Aabenraa
Tlf: 27338125
ina@dynamis.dk
www.inahass.dk

Rick Sørensen Scott
Akupunktør (RAB)
Kandidat i avancered orientalsk medicin (studerende)
Naturopat (RAB)
Doctor of Botanical Medicine (ikke anerkendt lægeuddannelse i Danmark)
Psykologi – “Associate of Arts (A.A.)”
Medicinsk massage og manuel terapi
Arena Syd, Idrætsvej 3,
6580 Vamdrup
Tlf: 25 70 09 44
rick@rickscott.dk
www.rickscott.dk

Hanne Hykkelbjerg
Naturopat
(Studerende behandler)
Markledet 55,
6950 Ringkøbing
Tlf: 29 29 32 07
hykkelbjerg@live.dk

Esther Faaborg Liboriussen
Naturopat (RAB)
Hammervej 4, Hammer,
7160 Tørring
Tlf: 26 74 14 23
esther@polyholistica.dk
www.polyholistica.dk

Mie Thorsen
Naturopat (RAB)
Sygeplejer
Heilpraktiker
Reiki healer
Kirkevej 6,
7560 Hjerm
Tlf: 51 15 05 13
klinikthorsen@outlook.com
www.klinikthorsen.dk

8000-9990

Luise Gerkens Nygaard
Naturopat (RAB)
Holistisk Lægehus
Mejlgade 48B,
8000 Aarhus C
Tlf: 2267 2323
luise@holistisklaegehus.dk
www.holistisklaegehus.dk

Henriette Petersen
Klassisk Homøopat (RAB)
Louisevej 34, 2th,
8220 Brabrand
Tlf: 29 90 22 06
info@henriettepetersen.dk
www.henriettepetersen.dk

Dorthe Bødker Jensen
Klassisk homøopat (RAB)
8700 Horsens
Online konsultation
dorthe.bodker@gmail.com

Birgit Bech
Klassisk Homøopat
Kløvervej 20,
8960 Randers SØ
Tlf: 31 10 65 99
birgit@klassisk-homeopati.dk
www.klassisk-homeopati.dk