Kontakt

Administrationen

Hvornår skal jeg kontakte admin.?

Medlem
Er du medlem i FNM og har spørgsmål f.eks. til dit medlemskab eller RAB-registrering. Har du ønsker til indhold til hjemmesiden eller i nyhedsbrevet sørger admin. for at det indhold du har udarbejdet bliver tilføjet.

Potentielt medlem
Har du som naturmedicinsk behandler spørgsmål til medlemskab, RAB eller foreningens funktion etc., kan du skrive til FNMs administration.

Klient
Har du som klient spørgsmål til naturmedicinsk behandling eller søger at finde en naturmedicinsk behandler kan du skrive til foreningens administration og få vejledning derfra.


Alternativt send venligst en email til: kontakt@forenedenaturmedicinere.dk

Persondatapolitik – hvordan behandler vi data

 

Faggrupperne

Hvornår skal jeg kontakte min faggruppe?

Faggrupperne fungerer som det faglige fællesskab for de respektive fagområder. Her kan medlemmer søge faglig sparring, dele kundskab om sit fag og klinik, arrangere events og webinarer.

Har man et ønske om f.eks. huskeliste til nyuddannede, fagligt indhold til hjemmesiden eller nyhedsbrevet, information om lovgivning og IT-programmer i klinikdrift mm. kan man søge sparring hos lederne af faggrupperne eller finne kollegaer til at udarbejde dette sammen med.

.

Naturopatgruppen

Esther Faaborg Liboriussen
esther@liboriussen.dk

Lillian Wong
lillian.wong@unicus.dk

.

Faggruppen for
Klassiske Homøopater

Lone Lützen
l-one@live.dk

Maj-Britt Brusati
homeopat@brusati.dk

Anne Brask Hagelund
anne@brask-hagelund.dk

.

.

Kollegaer

Medlemmer kan logge ind og finde kontaktinformation
til alle kollegaer i FNM.

.

Etisk udvalg

Dorthe Bødker Jensen
(Formand)
holismuniverse@protonmail.com

Charlotte Lillegaard
charlotte@naturopati.dk

Søren Hildebrandt
sorenh12@gmail.com 

Klienter der ønsker at klage over nuværende eller tidligere medlemmer i Forenede Naturmedicinere kan skrive til Etiske Udvalg.

Klientens oplysninger behandles fortroligt.

Bestyrelsen

Charlotte Yde
(formand)
mail@charlotteyde.dk

Esther F. Liboriussen
(bestyrelsesmedlem)
esther@liboriussen.dk

Jannie Sofia Priskorn
(bestyrelsesmedlem)
kontakt@homeopati-klinik.dk

Signe Schepelern
(suppleant)
signe.schepelern@gmail.com

Anne Spohie Brugsgaard
(suppleant)
annesophiepb1@gmail.com